Przyczyny zespołu jelita nadwrażliwego

Zespół jelita nadwrażliwego to bardzo nieprzyjemne dolegliwości, z którymi najlepiej uporać się i to jak najszybciej. Niestety nie jest to takie łatwe, a już na pewno wymaga wizyty u specjalisty. Co prawda są tabletki przeciwbólowe, ale wiadomo, one nie leczą, a jedynie uśmierzają ból. Także niewiele są w stanie w tej kwestii zdziałać.

Jakie wobec tego są przyczyny zespołu jelita nadwrażliwego? Przede wszystkim przebyta w przeszłości infekcja przewodu pokarmowego. Innym powodem mogą być zaburzenia jelitowej flory bakteryjnej. Jednak to i tak jeszcze nie wszystko. Do wspomnianego zespołu może przyczynić się również problemy psychospołeczne. Nie można zapominać również o czynnikach genetycznych. Ogólnie przyczyn jest wiele i tak naprawdę niektóre z nich jeszcze nie do końca zostały odkryte. Bez względu na to, jeżeli tylko pojawi się silny ból w okolicach jamy brzusznej, trzeba udać się do specjalisty na konsultację. Ten zrobi wywiad, przeprowadzi odpowiednie badania i tym sposobem dowie się, w czym tkwi problem. Wówczas zaleci konkretne leczenie. Często ból mogą uśmierzyć tabletki przeciwbólowe o silnym działaniu. Niektóre są nawet specjalnie opracowane na tego typu dolegliwości. Trzeba tylko wiedzieć, że takie kapsułki pomagają na chwilę i nie likwidują problemu, ale łagodzą jego objawy.

Na stronie internetowej pod adresem http://www.no-spa.pl/bole-zoladka/czym-jest-choroba-wrzodowa można znaleźć więcej informacji na ten temat. Zainteresowani koniecznie powinni się z nimi zapoznać.

Comments are closed.

Search
Advertisement
 • Modna marynarka do czego możemy ją dopasować

  49 lat ago
  Marynarka to zazwyczaj kluczowy punkt większości stylizacji nie ulega wątpliwości, że odpowiednie zestawienie pozwala nam dodać nam uroku. Najlepiej do marynarki pasuje długa suknia i spódnica w takim połączeniu wszystko wygląda o wiele lepiej. Właściwie marynarka nadaje się zarówno na imprezę jak i na bardziej poważną uroczystość, nie ma tutaj jakiś ograniczeń, marynarkę możemy…
 • Kostium kąpielowy do zadań specjalnych

  49 lat ago
  Okres wakacyjny to zarówno zwiedzanie podczas wakacji, aktywny wypoczynek jak też odpoczywanie. W celu odpoczywania wiele osób wybiera przede wszystkim ciepłe kraje, gdzie możliwe jest przede wszystkim skorzystanie z wyjątkowych warunków klimatycznych a także z odpowiednio przygotowanych oraz pięknych plaż.
 • Nadwrażliwość jelita – przyczyny

  49 lat ago
  Ze statystyk wynika, że nadwrażliwość jelita jest dolegliwością, która towarzyszy bardzo dużej części polskiego społeczeństwa. Co więcej, najczęściej na tę przypadłość chorują kobiety. Trudno jest ocenić dlaczego, ale takie są fakty. Warto wobec tego sprawdzić, co przyczynia się do tego typu problemów zdrowotnych. Może można temu jakoś zapobiegać.
 • Dlaczego warto wybrać właśnie Ticketclub?

  49 lat ago
  Na rynku dostępnych jest wiele firm, które oferują możliwość biletów w Internecie. Z pewnością wiele osób zastanawia się, dlaczego powinno skorzystać właśnie z usług https://ticketclub.pl, a my postaramy się wskazać największe zalety tej bileterii.