Przyczyny i objawy zakrzepicy żylnej

zakrzepicy-zylnejIstnieje wiele rodzajów chorób żylnych. Niewątpliwie jedną z najczęściej spotykanych chorób jest zakrzepica płucna. Polega ona na powstawaniu zakrzepów w płucach, co może być bardzo groźne nie tylko dla zdrowia, ale i życia ludzkiego. Trzeba przyznać, że w wielu sytuacjach kończy się to tragicznie dla pacjenta.

Jak wygląda zator płucny? Objawy takiego nagłego powstania zakrzepu w płucach mogą być bardzo różne. Do najczęściej wymienianych przez pacjentów symptomów należy ból i wrażenie unieruchomienia. Bardzo często pojawiają się także widoczne żyły na nogach. Badania bowiem wskazują, że najczęściej widoczne zatory pojawiają się przede wszystkim na nogach. Co wpływa na rozwój tego typu chorób?

Do głównych przyczyn, które wywołują zatory zarówno w nogach, jak i w płucach czy sercu należy przede wszystkim palenie papierosów czy stres. Bardzo ważnym czynnikiem, który warunkuje występowanie tej choroby jest także siedzący tryb życia czy przebywanie przez długi czas w określonej pozycji, na przykład w związku z wielogodzinną podróżą samolotem. Osoby, które prowadzą zatem siedzący tryb życia czy często podróżują są więc o wiele bardziej narażone na zapalenie żył w nodze (https://www.zakrzepica24.pl/o-zakrzepicy/rodzaje-zakrzepicy) i inne, tego typu choroby.

Warto więc zadbać o zmianę trybu życia lub też wprowadzać sobie czas na krótkie ćwiczenia, które pozwalają na uniknięcie w przyszłości problemów z żyłami. Już nawet kilkuminutowe ćwiczenia ruchowe mogą nas bowiem skutecznie uchronić przed tymi przykrymi dolegliwościami.

Comments are closed.

Search
Advertisement
 • Operacje plastyczne

  49 lat ago
  Każdy dąży do idealnego ciała, XXI wiek umożliwia nam bardzo szybkie uzyskanie wymarzonego wyglądu. Jednym z takich sposobów są operacje plastyczne. Sięgają do nich gwiazdy Hollywood, znane osobistości, dziennikarze, prezenterzy telewizyjni, oraz ci, którzy po prostu się sobie nie podobają. Operacje takie obecnie są w modzie. Na rynku medycznym możemy spotkać bardzo wiele różnego…
 • Zmarszczki – zmora kobiet

  49 lat ago
  Zmarszczki… która z kobiet się ich nie boi odkąd wchodzi w dorosłe życie? Jednym spędzają sen z powiek, drugie przez nie spędzają godziny w salonach piękności aby tylko jak najbardziej wydłużyć czas do ich pojawienia… Niestety nie uciekniemy przed nimi, prędzej czy później i tak dopadną każdego. Na czym to wszystko polega? Otóż, od…
 • Feta a ser solankowy

  49 lat ago
  Kiedy kupujemy w sklepie ser feta, często, tak naprawdę, sięgamy po ser solankowy. Czym różnią się one od siebie i czy nazwa w tym wypadku ma duże znaczenie? Oto krótka analiza, która pozwoli odróżnić tradycyjny grecki ser od jego zamienników.
 • Dlaczego nie można lekceważyć dolegliwości żołądkowych?

  49 lat ago
  Niestety, dzisiaj mamy na głowie naprawdę dużo obowiązków. Skupiamy się na pracy, życiu towarzyskim i okazuje się, że nie mamy czasu, żeby zadbać o siebie i swoje zdrowie. To w konsekwencji często prowadzi do sytuacji, w której nasz organizm daje nam znaki, że coś jest nie tak, ale my uparcie je ignorujemy. Dlaczego nie…