Podrażnienia skórne u niemowląt

Niemowlęta wymagają odpowiedniej pielęgnacji i szczególnego podejścia pod każdym względem. Rodzice bardzo często jeszcze przed narodzinami swojego dziecka kupują dla niego odpowiednie ubranka i zabawki oraz różne inne akcesoria. Poza tym starają się oni stale pielęgnować dziecięcą skórę. Muszą pamiętać o tym, że dziecko musi posiadać odpowiednie kosmetyki, które będą w stanie bardzo delikatnie pielęgnować jego niezwykle wrażliwą skórę. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepiej zadbana skóra dziecięca jest narażona na różnego rodzaju podrażnienia. Dzieje się tak dlatego, że pierwszy raz wchodzi ona w kontakt z różnymi kosmetykami i może być czasami przegrzewana. Wobec tego u niemowląt bardzo często występuje ciemieniucha.

Lekarze zwracają uwagę na to, że ciemieniucha (http://emolium.pl/baza_wiedzy/ciemieniucha.aspx) sama z siebie nie jest żadną poważną chorobą skórną. Wymaga ona jednak odpowiedniego podejścia, aby nie doprowadziła do wystąpienia jakichś poważniejszych problemów skórnych u małego dziecka. Dlatego rodzice niemowlęcia, u którego powstała ciemieniucha najczęściej kontaktują się z lekarzem.

Zwykle stara się on uspokoić rodziców i po prostu zaleca im dokonanie zakupu odpowiedniego kosmetyku przeznaczonego do skóry głowy, który bardzo skutecznie będzie w stanie wyleczyć ciemieniuchę występującą u niemowlęcia. Będzie on wcierany w skórę głowy niemowlęcia. Podczas leczenia ciemieniuchy powinno się także delikatnie, ale systematycznie przeczesywać pojawiające się u dziecka włoski, ponieważ może to pomagać w usuwaniu ze skóry głowy jej złuszczeń.

Comments are closed.

Search
Advertisement
 • Feta a ser solankowy

  49 lat ago
  Kiedy kupujemy w sklepie ser feta, często, tak naprawdę, sięgamy po ser solankowy. Czym różnią się one od siebie i czy nazwa w tym wypadku ma duże znaczenie? Oto krótka analiza, która pozwoli odróżnić tradycyjny grecki ser od jego zamienników.
 • Kamień nazębny i jego usuwanie

  49 lat ago
  Na zębach, które nawet są regularnie szczotkowane we właściwy sposób może pojawiać się kamień nazębny. W dłuższym okresie czasu kamień nazębny może prowadzić nawet do poważnych uszkodzeń zębów. Jednocześnie kamień nazębny prowadzi również do nieetycznego wyglądu zębów. Obecnie możliwe jest wykonanie bardzo nowoczesnych zabiegów, które pozwalają na skuteczne usuwanie kamienia nazębnego. Tego rodzaju zabiegi…
 • Dlaczego warto wybrać właśnie Ticketclub?

  49 lat ago
  Na rynku dostępnych jest wiele firm, które oferują możliwość biletów w Internecie. Z pewnością wiele osób zastanawia się, dlaczego powinno skorzystać właśnie z usług https://ticketclub.pl, a my postaramy się wskazać największe zalety tej bileterii.
 • Białe czy ciemne pieczywo?

  49 lat ago
  Przeczytać możemy bardzo wiele różnego rodzaju wypowiedzi na temat tego, jakiego rodzaju pieczywo lepiej jest jeść, a jakiego nie. Istnieje wielu zwolenników, jak i przeciwników zarówno chleba białego, jak i ciemnego, ale nie ma jednej jasnej wypowiedzi, który jest absolutnie dobry, a który nie do końca. Prawda bowiem jest taka, że oba w zbyt…