Nadwrażliwość jelita – przyczyny

Ze statystyk wynika, że nadwrażliwość jelita jest dolegliwością, która towarzyszy bardzo dużej części polskiego społeczeństwa. Co więcej, najczęściej na tę przypadłość chorują kobiety. Trudno jest ocenić dlaczego, ale takie są fakty. Warto wobec tego sprawdzić, co przyczynia się do tego typu problemów zdrowotnych. Może można temu jakoś zapobiegać.

Niestety nadwrażliwość jelita to nic przyjemnego. To problem być może na całe życie. Najgorsze jest to, że tak naprawdę trudno jest się przed tym uchronić, ponieważ w tym przypadku jedno może wynikać z drugiego. Jeżeli ktoś cierpiał wcześniej na jakąś dolegliwość, to jest ryzyko, że tym sposobem nabawi się właśnie tego problemu zdrowotnego.

Przyczyn jest wiele, a jedna z nich to przebyta infekcja przewodu pokarmowego. Jeżeli wobec tego ktoś miał takie problemy, to może spodziewać się, że przytrafi mu się nadwrażliwość jelita grubego i od tej pory będzie miewał dolegliwości. Na pewno w tej sytuacji trzeba zadbać o odpowiednią dietę, a niekiedy nawet o tabletki. Inne przyczyny to na przykład zaburzenia jelitowej flory bakteryjnej. To też może prowadzić do mniejszych lub większych kłopotów zdrowotnych. Pozostałe przyczyny to jak twierdzą lekarze, przyczyny psychospołeczne (napięcie emocjonalne, stres) oraz czynniki genetyczne.

Jeżeli problem jest bardzo poważny, ból jest intensywny i pojawia się regularnie lub po prostu często, trzeba udać się do lekarza. Czasem zaś wystarczy tabletka. Więcej o tym można znaleźć na stronie http://www.no-spa.pl/zespol-jelita-nadwrazliwego.

Comments are closed.

Search
Advertisement
 • Dlaczego warto sięgnąć po leki przeciwhistaminowe?

  49 lat ago
  Coraz więcej osób przekonuje się na własnej skórze o pozytywnym działaniu leków przeciwhistaminowych. Takie środki co prawda najczęściej są dostępne tylko i wyłącznie na receptę, jednak z roku na rok przybywa preparatów, które umożliwiają pozbycie się nieprzyjemnych objawów alergii bez recepty. Jest to niewątpliwie doskonała informacja dla osób, które od wielu lat borykają się…
 • Outlet kupujmy tanie ubrania

  49 lat ago
  Kryzys gospodarczy to rzecz, która jakby nie patrzeć dotyczy nas i to właśnie przez to wiele pań jak i panów ma problemy z kupowaniem dobrej i sprawdzonej odzieży. Powodem takiego stanu rzeczy jest oczywiście cena, która przewyższa wszystkie nasze oczekiwania co sprawia, że nie możemy sobie pozwolić na kupno kilku ciuchów naraz. Na szczęście…
 • Wazektomia – antykoncepcja dla każdego?

  49 lat ago
  Dzisiejsza medycyna proponuje szeroką gamę metod antykoncepcyjnych, począwszy od naturalnych sposobów planowania rodziny przez metody barierowe oraz farmakologiczne, po wysoce skuteczne metody chirurgiczne, do których zaliczamy wazektomię oraz salpingotomię (odpowiednio: podwiązanie nasieniowodów i jajowodów). Wazektomia, choć nie jest zabiegiem nowym, zyskuje obecnie coraz większą popularność pośród mężczyzn.
 • Wybór armatury sanitarnej? Pomożemy

  49 lat ago
  Aranżacja łazienki dla wielu z nas stanowi prawdziwe wyzwanie. Wybór kolorystki, materiału wykończeniowego, a także armatury nie jest prostym zadaniem. Elementy te muszą przecież do siebie pasować. Dobrze urządzone wnętrze to takie, w którym każdy element znajduje się na właściwym miejscu. Inną, nadrzędną, kwestią jest też to, że pomieszczenie takie musi służyć, dobrze spełniać…