Mózg – na co jest narażony?

Nasz mózg steruje całym organizmem. Naturalne jest więc, że zazwyczaj staramy się w miarę swoich możliwości efektywnie zadbać o ten ważny organ. Niestety, podobnie jak inne części naszego ciała, nie jest on wolny od zagrożeń. Jednym z nich jest udar mózgu, który może wywrzeć wpływ na całe późniejsze życie człowieka, ponieważ zdarza się, że nie jest on w stanie powrócić do wcześniejszej sprawności. Co to jest udar mózgu? To bardzo skomplikowane zagadnienie, które z całą pewnością warto możliwie jak najbardziej szczegółowo zgłębić, zwłaszcza jeśli chodzi o objawy udaru. Podstawowym powodem, dla którego naprawdę warto jest wiedzieć, jakie właściwie są objawy udaru mózgu jest możliwość niesienia pomocy, zarówno sobie, jak i osobom postronnym.

Oczywiście, współczesna medycyna umożliwia leczenie udaru mózgu (https://www.zakrzepica24.pl/o-zakrzepicy/udar-mozgu ). Nie zawsze jednak da się uratować czyjeś życie lub zdrowie, zwłaszcza jeśli pomoc nadejdzie zbyt późno. Nasz mózg zresztą jest narażony również na wiele innych schorzeń, w tym konsekwencje, które wynikają z różnego rodzaju urazów mechanicznych. Co można zrobić na co dzień, żeby utrzymać kondycję mózgu na zadowalającym poziomie? Recepta jest jedna – dbać o siebie, swój rozwój fizyczny, bazujący na zdrowej i zbilansowanej diecie oraz ruchu, jak również rozwój umysłowy. Dobrze jest zatroszczyć się o to, żeby naszemu mózgowi nie zabrakło okazji do myślenia, na przykład w postaci gier, które wymagają logicznego myślenia, a jednocześnie są świetną zabawą, na przykład w gronie rodzinnym czy w towarzystwie znajomych.

Comments are closed.

Search
Advertisement
 • Pawi ogon

  49 lat ago
  Tego typu makijaż jest bardzo odważny więc lepiej nie nosić go na co dzień. Do jego wykonania potrzebne są kosmetyki w intensywnych kolorach. Makijaż twarzy wykonujemy według standardowych reguł a więc po kolei nakładamy płynny podkład, korektor, sypki puder i odrobinę różu na policzki. Najwięcej wysiłku wymagają oczy. To one są centralnym punktem tej…
 • Nadwrażliwość jelita – przyczyny

  49 lat ago
  Ze statystyk wynika, że nadwrażliwość jelita jest dolegliwością, która towarzyszy bardzo dużej części polskiego społeczeństwa. Co więcej, najczęściej na tę przypadłość chorują kobiety. Trudno jest ocenić dlaczego, ale takie są fakty. Warto wobec tego sprawdzić, co przyczynia się do tego typu problemów zdrowotnych. Może można temu jakoś zapobiegać.
 • Mózg – na co jest narażony?

  49 lat ago
  Nasz mózg steruje całym organizmem. Naturalne jest więc, że zazwyczaj staramy się w miarę swoich możliwości efektywnie zadbać o ten ważny organ. Niestety, podobnie jak inne części naszego ciała, nie jest on wolny od zagrożeń. Jednym z nich jest udar mózgu, który może wywrzeć wpływ na całe późniejsze życie człowieka, ponieważ zdarza się, że…
 • Wazektomia – antykoncepcja dla każdego?

  49 lat ago
  Dzisiejsza medycyna proponuje szeroką gamę metod antykoncepcyjnych, począwszy od naturalnych sposobów planowania rodziny przez metody barierowe oraz farmakologiczne, po wysoce skuteczne metody chirurgiczne, do których zaliczamy wazektomię oraz salpingotomię (odpowiednio: podwiązanie nasieniowodów i jajowodów). Wazektomia, choć nie jest zabiegiem nowym, zyskuje obecnie coraz większą popularność pośród mężczyzn.