Jak walczyć z ciemieniuchą?

Ciemieniucha to jedna z popularniejszych chorób skórnych, która dotyka zdecydowaną większość niemowląt w pierwszych miesiącach życia. Jak pomóc naszemu maleństwu, aby uciążliwe objawy ciemieniuchy szybko ustąpiły?

Do najpopularniejszych objawów ciemieniuchy, które są widoczne na głowie dziecka, należy przede wszystkim powstawanie nieestetycznych strupów. Także w innych obszarach ciała dziecka mogą pojawić się niepokojące zmiany skórne. Jak poradzić sobie z takim problemem? Najlepszym sposobem, który pozwala na skuteczną walkę z ciemieniuchą jest stosowanie substancji o działaniu zmiękczającym i złuszczającym.

Nie jest to poważny dziecięcy problem, jednak może on doprowadzić do poważniejszych dolegliwości dermatologicznych, dlatego w tym przypadku lepiej dmuchać na zimne. Zmiany skórne w przypadku niemowląt mogą być o wiele bardziej groźne niż ma to miejsce w przypadku dorosłych, ponieważ namnażające się mikroorganizmy mogą stanowić zagrożenie dla małego dziecka. Dlatego też, jeśli tylko zauważymy, że ciemieniucha (http://emolium.pl/baza_wiedzy/ciemieniucha.aspx) dotyczy naszego malucha, warto od razu udać się do dermatologa a następnie rozpocząć kurację smarując ciało dziecka specjalnymi kremami i żelami pomagającymi oczyścić i wygoić powstałe zmiany na skórze.

Warto w tym przypadku na pewno szybko zareagować, ponieważ dzięki temu możemy uchronić nasze dziecko przed poważniejszymi schorzeniami. Chociaż ciemieniucha to popularna przypadłość, absolutnie nie należy jej lekceważyć, gdy tylko zauważymy pierwsze jej symptomy.

Comments are closed.

Search
Advertisement
 • Płytki, których nie powstydzą się artyści

  49 lat ago
  Osoby, które mają duszę artysty, a więc mówiąc inaczej, znają się na modzie, aranżacji wnętrz, a przy okazji mają wyczucie estetyki, urządzając swoje mieszkanie, dbają o każdy szczegół i praktycznie na wszystko zwracają uwagę, aby tylko stworzyć wnętrza odpowiadające im najskrytszym pragnieniom. Wiadomo też, że nie chcieliby wnosić do swych pomieszczeń słabej jakości materiałów…
 • Kostium kąpielowy do zadań specjalnych

  49 lat ago
  Okres wakacyjny to zarówno zwiedzanie podczas wakacji, aktywny wypoczynek jak też odpoczywanie. W celu odpoczywania wiele osób wybiera przede wszystkim ciepłe kraje, gdzie możliwe jest przede wszystkim skorzystanie z wyjątkowych warunków klimatycznych a także z odpowiednio przygotowanych oraz pięknych plaż.
 • Spakowana walizka

  49 lat ago
  Dobrze wiadomo, że dzisiaj kobiety lubią wybierać sobie ciuchy oraz inne dodatki z wyprzedzeniem, robią to skutecznie, ponieważ jest to z pewnością wspólna cecha wszystkich kobiet. Pamiętajmy o tym, że spakowana walizka powinna mieć wszystko to, co może nam się przydać na wakacjach. Z pewnością powinniśmy sięgnąć po ciuchy krótkie czy przewiewne bluzki z…
 • Specyfika trądziku różowatego

  49 lat ago
  Lekarze przyznają, że trądzik różowaty nie jest typowym trądzikiem, dlatego jego leczenie bywa bardzo trudne i musi być prowadzone przez długie lata. Również trądziku różowatego objawy mogą być niespecyficzne, są one bowiem powiązane z tym, że osoba posiadająca trądzik różowaty zwykle posiada również skórę naczynkową. Będzie ona musiała więc podczas leczenia trądziku różowatego sięgać…