Jak walczyć z ciemieniuchą?

Ciemieniucha to jedna z popularniejszych chorób skórnych, która dotyka zdecydowaną większość niemowląt w pierwszych miesiącach życia. Jak pomóc naszemu maleństwu, aby uciążliwe objawy ciemieniuchy szybko ustąpiły?

Do najpopularniejszych objawów ciemieniuchy, które są widoczne na głowie dziecka, należy przede wszystkim powstawanie nieestetycznych strupów. Także w innych obszarach ciała dziecka mogą pojawić się niepokojące zmiany skórne. Jak poradzić sobie z takim problemem? Najlepszym sposobem, który pozwala na skuteczną walkę z ciemieniuchą jest stosowanie substancji o działaniu zmiękczającym i złuszczającym.

Nie jest to poważny dziecięcy problem, jednak może on doprowadzić do poważniejszych dolegliwości dermatologicznych, dlatego w tym przypadku lepiej dmuchać na zimne. Zmiany skórne w przypadku niemowląt mogą być o wiele bardziej groźne niż ma to miejsce w przypadku dorosłych, ponieważ namnażające się mikroorganizmy mogą stanowić zagrożenie dla małego dziecka. Dlatego też, jeśli tylko zauważymy, że ciemieniucha (http://emolium.pl/baza_wiedzy/ciemieniucha.aspx) dotyczy naszego malucha, warto od razu udać się do dermatologa a następnie rozpocząć kurację smarując ciało dziecka specjalnymi kremami i żelami pomagającymi oczyścić i wygoić powstałe zmiany na skórze.

Warto w tym przypadku na pewno szybko zareagować, ponieważ dzięki temu możemy uchronić nasze dziecko przed poważniejszymi schorzeniami. Chociaż ciemieniucha to popularna przypadłość, absolutnie nie należy jej lekceważyć, gdy tylko zauważymy pierwsze jej symptomy.

Comments are closed.

Search
Advertisement
 • Jak walczyć z ciemieniuchą?

  49 lat ago
  Ciemieniucha to jedna z popularniejszych chorób skórnych, która dotyka zdecydowaną większość niemowląt w pierwszych miesiącach życia. Jak pomóc naszemu maleństwu, aby uciążliwe objawy ciemieniuchy szybko ustąpiły? Do najpopularniejszych objawów ciemieniuchy, które są widoczne na głowie dziecka, należy przede wszystkim powstawanie nieestetycznych strupów. Także w innych obszarach ciała dziecka mogą pojawić się niepokojące zmiany skórne.…
 • Powody wykonywania zabiegu konturowania twarzy

  49 lat ago
  Każda kobieta chce pięknie wyglądać każdego dnia, dlatego codziennie rano poświęca nieco czasu na zrobienie dobrego makijażu. Niektóre kobiety potrafią nawet wstawać dużo szybciej od innych domowników tylko po to, żeby móc zrobić idealny makijaż i dobrze ułożyć sobie włosy. Jednak nie zawsze ma czas za zrobienie pełnego konturowania twarzy.
 • Sposoby wykorzystywania liczników rowerowych

  49 lat ago
  Liczniki rowerowe wykorzystywane są na bardzo różne sposoby przez osoby traktujące jazdę na rowerze jako najlepszy sposób na życie. Każdy licznik rowerowy służy do raportowania ilości przejechanych kilometrów. Dzięki temu osoby odchudzające się mogą mieć pod kontrolą ilość przejechanych przez siebie kilometrów i starać się o osiągnięcie jak najlepszych wyników w podjętym przez siebie…
 • Na plaże

  49 lat ago
  Wakacyjny czerwiec potrafi być najlepszym miesiącem dla kobiety. Dlaczego akurat czerwiec no, bo, wtedy możemy liczyć na większe dopieszczenie dzięki, promieniom słonecznym, które potrafią pobudzić do życia każdą kobietę. W tym miesiącu więcej czasu spędzamy na zewnątrz, jest to wręcz idealna pora na opalanie się. Ale, zanim wybierzemy się na plażę warto było, by…